Yaşam

Yemek yarışmasında KPSS’siz ders verdiğini itiraf eden yarışmacı tepkiyle karşılaştı!

Televizyonlarda yayınlanan ünlü yarışmalardan birinde çok dikkat çekici anlar yaşandı. Aşçılık becerilerini sergilemeye çalışan yarışmacı, KPSS’siz ders verdiğini itiraf etti. O anlar sosyal medyada gündem oldu.

TV8’de yayınlanan Zuhal Topal’la Yemekteyiz yarışma programında yaşanan bir an gündeme damgasını vurdu.

ÖSYM’nin düzenlediği KPSS sınavına giren binlerce aday öğretmen olmak ve atanmak için yoğun çaba harcıyor.

Yarışmada tüm hünerlerini sergileyen ve birincilik için yarışan yarışmacılardan birinin formasyona ve KPSS’ye ihtiyaç duymadan öğretmenlik yaptığını itiraf etmesi gündem oldu.

Yarışmacı, “Arama motoruna ‘Öğretmen olmak istiyorum’ dedim. Ayrıca e-devlet sayfasını da açtı. “Girdim, başvurabilirim” dedi.

Daha sonra ‘Birkaç bölüme başvurdum ama muhasebe okuduğum için benzer dallara da başvurabildim’ dedi. 2 gün sonra aradılar. ‘Canan efendim, müsaitseniz okulumuzda memur açığı var’ dediler. Bir açıklama yaptı.

Yarışmanın seslendirmecisi bu sözlerin ardından şunları söyledi: “Pek anlamıyorum. Öğretmen olmak için eğitim almak şart değil mi? diye sordu.

Yarışmacı, “Mümkün olduğunu biliyordum ama almadan da yapılabilirdi. “Gelecek yıl eğitim alıp KPSS’ye başvuracağım.” söz konusu.

Söz konusu yarışmacı, uzun yıllar eğitim fakültelerinde eğitim gören ve sonrasında formasyon eğitimi alan gençlerin randevu bekleyişleriyle kıyaslandığında büyük tepki aldı.

O anları buradan izleyebilirsiniz ?

?

?

?

?

?

?

?

Bahisler hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Buyurun yorumlara…

akyazi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu