Haber

BAŞAKŞEHİR BAŞKANI KARTOĞLU: RİSKLİ BİNA ORANI YÜZDE 13 OLDU

? Başakşehir’de depreme dayanıklı konut sayısının her geçen gün arttığını belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “İlçe genelinde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları ile 2009’da yüzde 50 olan riskli yapı stok oranı düşürüldü. yüzde 13’e. 2 yılda bu oranı yüzde 8’e indirmeyi hedefliyoruz. Birlikte başaracağız’ dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem, güvenli yapıların önemini bir kez daha gündeme getirdi. Başakşehir Belediyesi, riskli yapı stok oranını azaltmak için Ziya Gökalp, Şahintepe ve Güvercintepe mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Güvercintepe Mahallesi’ndeki Kayapark Sakura Evleri’nde çalışmalar devam ediyor.

RİSKLİ YAPI STOKUNA KALICI ÇÖZÜM

Başakşehir’de bir diğer kentsel dönüşüm çalışması da Şahintepe Mahallesi’nde devam ediyor. 6 katlı 2 bloktan oluşan Şahintepe Burgaz Çarşı Evleri’nde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 20 yıllık konut açığının çözümlenmesi için adımların atıldığı Ziya Gökalp’te de çalışmalar başlıyor. Proje kapsamında depreme dayanıklı 666 konut yapılacak.

kuluncak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu