Haber

Bağcılar Belediyesi Engelli Seçmenlere Ulaşım Desteği Sağladı

Bağcılar’da engelli seçmenler, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili genel seçimleri için sandık başına gitti.

Bağcılar Belediyesi, oy kullanmak isteyen engellilere asansörlü araçlar ve ambulanslarla ulaşım desteği sağladı. Bağcılar’da yaşayan 38 yaşındaki Atike Gürbüzer, ‘Evinden çıkamayan, tekerlekli sandalye kullanan, yürüteçle yürüyen arkadaşlarım için Bağcılar Belediyesi gerçekten çok güzel bir hizmet veriyor. Doğrudan evimizden alınıp oy kullanacağımız okullara gidiyoruz ve orada rahatlıkla oyumuzu kullanıp araçlarımızla evimize bırakılıyoruz. Bu hizmetten çok memnunuz” dedi.

‘ÇOK MEMNUN OLDUM’

Belediyenin hizmetlerinden yararlanan Ersin Elban, ‘Belediyemizin bu konuda çok güzel imkanları var. Öncelikle Sayın Abdullah’a teşekkür ediyoruz. Bizi evlerimizden, iş yerlerimizden, bulunduğumuz her noktadan asansörlerle, ambulans araçlarıyla alıp oy kullanacağımız yere kadar götürüp tekrar aldıkları noktaya bırakmalarından çok memnunum” dedi.

ÖZDEMİR: ENGELLİLER İÇİN TÜRKİYE’NİN EN İYİ BELEDİYESİ DİYEBİLİRİZ

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir şunları söyledi:

‘Bağcılar Belediyesi engelliler alanında Türkiye’nin en doğru belediyesidir. Engelliler için büyük bir sarayla birlikte binlerce engelli yurttaşımızın gündelik hayata katılımı için değerli bir misyon üstlenmiş bir belediyeyiz. Bugün milli iradenin tamamıyla sandığa yansıdığı bugün, engelli bireylerimizin okullara geliş zorluklarını kolaylaştıran bir unsur olarak 9 asansörlü aracımız, 5 ambulansımız ve 54 binek aracımızla vatandaşlarımızı evlerinden alıyoruz. Oylarını kullandıktan sonra tekrar evlerine bırakıyoruz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu