Haber

Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov istifa etti

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, istifa mektubunu Meclis Başkanı’na (Verkhovna Rada) sunduğunu duyurdu.

Reznikov, sosyal medya hesabından görevinden istifasına ilişkin bir açıklama yaptı.

İstifa mektubunu Verkhovna Rada Başkanı Ruslan Stefanchuk’a sunduğunu belirten Reznikov, “Ukrayna’nın modern tarihinin en zor dönemi olan son 22 ayda Ukrayna halkına hizmet etmek ve Ukrayna ordusu için çalışmak bir onurdu.” sözünü kullandı.

Zelensky’nin açıklaması

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy de sosyal medya hesabından Ukrayna Savunma Bakanı’nı görevden almaya karar verdiğini belirterek, “Reznikov, 550 günden fazla süren geniş çaplı bir savaş yaşadı. Bakanlığın yeni yaklaşımlara ve yeni yaklaşımlara ihtiyacı olduğuna inanıyorum.” hem orduya hem de topluma yönelik etkileşim biçimleri. Rustam Umerov liderliği üstlenmeli.” bir açıklama yapmıştı.

Zelensky parlamentonun kararı destekleyeceği yönündeki umudunu dile getirmişti.

Reznikov, 2021’den itibaren Savunma Bakanı olarak görev yaptı

2021’den bu yana Savunma Bakanlığı görevini üstlenen Reznikov’un görevden alınacağına dair iddialar daha önce sosyal medyada paylaşılmıştı.

Yılın başında yerel basında çıkan “Ukrayna Savunma Bakanlığı’nın askerler için bazı gıda maddelerini yüksek fiyatlarla satın aldığı” yönündeki tartışmaların ardından sosyal medyada istifa edeceği yönünde yorumlar paylaşılmıştı ancak Reznikov görevine devam etmişti.

Geçtiğimiz ay yerel basında Ukrayna ordusu için yurt dışından satın alınan yazlık kıyafetlerin belgelerde kışlık kıyafet olarak gösterildiği iddia edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu