Haber

Balıkesir Üniversitesi Sporcuları Avrupa Kickboks Şampiyonasından Altın ve Bronz Madalyalarla Döndü

Balıkesir Üniversitesi sporcuları Avrupa Kickboks Şampiyonası’ndan 1 altın ve 1 bronz madalya ile döndüler.

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen Üniversiteler Kickboks Avrupa Şampiyonası’na (EUSA 2023) katılan Balıkesir Üniversitesi öğrencileri, aldıkları başarılı sonuçlarla gururlandırdı. BAÜN takımı şampiyonada üniversite ve Türkiye adına 1 altın ve 1 bronz madalya kazandı.

Takım yöneticisi ve antrenörler olarak; Doç. Nahit Özdayı, Dr. Öğr. Üyesi Alp Kaan Kılcı, Öğr. Görmek. Ali Eren Demirezen ve Öğr. Görmek. Şampiyonaya Harun Kahraman ile katılan Balıkesir Üniversitesi Sporcuları şampiyonayı 1 altın, 1 bronz madalya ile tamamladı. 1.500’e yakın sporcunun katıldığı şampiyonada; Kadınlar 56 kiloda Güler Deniz Topuz Avrupa Şampiyonu olurken, Erkekler 67 kiloda Barış Karaman Avrupa üçüncüsü oldu.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, elde edilen sonuçların ardından üniversite sporcularını tebrik etti. Öğrencilerin uluslararası başarılarından gurur duyduklarına değinen Rektör Oğurlu, öğrencileri personel ve eğitmenleriyle birlikte tebrik ederek başarılarının devamını diledi. – BALIKESİR

tarakli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu